Precyzujemy kierunek- Rodzinna Poradnia Psychologiczna

Otwarcie Family Center Kalisz

Szkoła Rodzenia i Rodzinna Poradnia Psychologiczna

Minęło prawie 5 miesięcy od uroczystego otwarcia Family Center. Był to czas wytężonej pracy, ważnych spotkań i ustaleń, ale i weryfikacji koncepcji. W październiku widziałyśmy FC jako centrum skupiające zespół specjalistów towarzyszących rodzinie na wszystkich etapach jej rozwoju– od położnej, doradcy laktacyjnego i urofizjoterapety po psychologapedagoga i logopedę. Klienci na naszą ofertę zareagowali w sposób podwójnie dla nas niespodziewany.

Rodzinna poradnia psychologiczna- strzał w dziesiątkę

Rodzinna Poradnia Psychologiczna wystrzeliła jak sylwestrowy pokaz fajerwerków – zainteresowaniem cieszą się zarówno konsultacje i terapia (psychologiczne pedagogiczne i logopedyczne), jak i warsztaty rozwojowe. Magda Mietlicka odnalazła frajdę w planowaniu i koordynowaniu warsztatów, ja w rozwijaniu zespołu specjalistów. Odpowiadanie na potrzeby naszych Klientów zaabsorbowało nas do cna. Nagle okazało się, że gabinety i salka warsztatowa mają pełne obłożenie.

Szkoła Rodzenia – zaskakujące pożegnanie

Inaczej sprawa wyglądała ze Szkołą Rodzenia. Spotkałyśmy się z rzeką pozytywnych komentarzy na temat naszej inicjatywy, ale nie przełożyło się to na deklaracje uczestnictwa w całym cyklu zajęć. Z kolei rozbijanie cyklu na pojedyncze warsztaty wiązało się z zaangażowaniem czasu i środków, które w Poradni Psychologicznej przynosiły bardziej namacalne rezultaty. Stąd nasza decyzja o skupieniu się na Poradni.

Co dalej?

Entuzjazm i para do działania członków zespołu FC przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i koncepcja naszego rozwoju dalej ewoluuje. Priorytetem na ten moment jest dopięcie wrześniowego grafiku. Dlaczego tak szybko o tym myślimy? Bo jestem na półmetku ciąży (owoc zafascynowania Szkołą Rodzenia) i pracuję (z podwójną intensywnością) do czerwca, a nasze głowy i serca generują pomysły z prędkością światła i przełożenie ich na język projektów bywa czasochłonne. O naszych kolejnych inicjatywach będziemy systematycznie informować na blogu i Facebooku.

Dziękujemy za wszystkie dobre słowa – są dla nas bardzo ważne. I bądźcie z nami nadal, tak jak dotąd!

Wszystkiego dobrego dla Was i Waszych rodzin, Anna Kieliszewska z ekipą Family Center.

Tagi: , , , , , , , , ,