Otwarcie Family Center w Kaliszu

Otwarcie Family Center

5 października miało miejsce uroczyste otwarcie Family Center, na które została zaproszona redakcja Faktów Kaliskich. Poniżej zamieszczam artykuł przygotowany przez Roberta Kucińskiego. Zdjęcia zostały zrobione podczas otwarcia.

Family Center – szkoła Rodzenia i Rodzicielstwa w Kaliszu

Jak się przygotować do porodu, aby się czuć się pewnie i bezpiecznie? Jak zadbać o psychiczne i fizyczne potrzeby dziecka i rodziny na różnych etapach życia? Jak pokonywać życiowe kryzysy? Jak tworzyć szczęśliwą rodzinę i czerpać moc z bycia razem? To tylko niektóre pytania, na które znajdziecie odpowiedzi w nowo otwartej kaliskiej Szkole Rodzenia i Rodzicielstwa FAMILY CENTER.

Otwarcie Family Center- animacje

Ciąża, poród, rodzicielstwo – każdy z tych etapów w życiu nie tylko kobiety, ale obojga rodziców rodzi wiele pytań i wątpliwości. Wiedza o tym, jak najlepiej przeżyć ciążę, jak się przygotować do przyjścia dziecka na świat, jak się nim najlepiej zaopiekować, jest bezcenna, bo daje nam poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie możliwość odczucia pełni szczęścia w związku z powiększeniem się rodziny.

 

Powstałe w Kaliszu FAMILY CENTER przygotowuje rodziców do nowych zadań zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Za przystępne przekazanie wszystkich informacji i umiejętności odpowiedzialny jest zespół specjalistów. W Szkole Rodzenia są to położne, ginekolog, doradca laktacyjny, fizjoterapeuta i psycholog. „Chciałabym, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie. Wiemy, że ludzie są różni, mają różne potrzeby i chcemy na nie odpowiadać. Program Szkoły Rodzenia angażuje nie tylko mamy, ale również tatusiów. Nie będę zdradzać szczegółów, ale przewidzieliśmy dla nich specjalne niespodzianki”- podkreśla Magdalena Mietlicka, współwłaścicielka FAMILY CENTER. Program zajęć wykracza daleko poza nasze wyobrażenia na temat szkoły rodzenia, bowiem przewiduje zajęcia dotyczące relacji z partnerem, aktywności fizycznej, a nawet dziecięcych gadżetów, wózków i fotelików samochodowych.

 

Misja Family Center – dlaczego otworzyliśmy szkołę rodzenia i rodzicielstwa w Kaliszu?

Otwarcie Family Center- atrakcje dla maluchów

Misja Family Center to pomoc rodzinie na każdym etapie życia. Stąd pomysł rodzinnej poradni psychologicznej – Szkoły Rodzicielstwa. Specjaliści Szkoły Rodzicielstwa działają systemowo, co oznacza, że praca z dzieckiem przebiega we współpracy z rodzicami. Jej celem jest doprowadzenie do tego, by rodzina mogła samodzielnie pokonywać problemy i w pełni odczuwać radość z bycia razem. „Jesteśmy prężnie pracującym zespołem. To są psycholodzy, psychiatra, pedagodzy, logopeda, neurologopeda. Chodzi o to, żeby ta pomoc była szyta na miarę, czyli w zależności od tego, jaka jest potrzeba, taka jest kompilacja różnych form pomocy. Później my też między sobą współpracujemy, żeby terapia miała jak największy sens” – mówi Anna Kieliszewska, psycholog, współwłaścicielka FAMILY CENTER.

 

Zespół nowej placówki – zależnie od potrzeb – pracuje z dziećmi i dorosłymi, zarówno indywidualnie, jak i w terapii rodzinnej. Family Center organizuje również warsztaty tematyczne dla rodziców oraz zajęcia rozwojowe dla maluchów.

 

Ogromne znaczenie ma bliskość i współpraca wielu specjalistów z zakresu opieki medycznej, bowiem Szkoła Rodzenia i Rodzicielstwa mieści się w budynku Kids Clinic przy ulicy Asnyka 25.

 

Artykuł opublikowany za zgodą autora- Roberta Kucińskiego.

Źródło

Tagi: , , , , , , , , , , ,